2012. február 21., kedd

Lúgos és savas kémhatású ásványi anyagok zöldségekben és gyümölcsökben

Készítettem egy rövid kis táblázatot a lúgos és savas kémhatású ásványi anyagokról, nyomelemekről. Minden zöldségben és gyümölcsben természetes formában és arányban vannak jelen ezek az anyagok. Ezért a zöldség és gyümölcs állandóan egyensúlyban van (optimális esetben). Az növények számára optimális arány az emberi szervezet számára - főként tápláléknövények esetében - is optimális.

Kérlek, ha használod a képet, akkor a forrást add meg. Köszönöm!

Ez azért fontos, mert a táplálék az emésztés során lebomlik - melynek kémhatása vagy savas vagy lúgos. Ha túl sok savas végtermék keletkezik, akkor a szervezet elindítja az egyensúly helyre állításához szükséges mechanizmusokat, mely során a túl sok savat lúgos kémhatású ásványi anyagokkal pótolja a szervezet más területeiről. Azaz kivonja a szövetekből, csontokból, szervekből a lúgos kémhatású ásványi anyagokat. 
Így látható, hogy pl. tej fogyasztása után - mely a pohárban még lúgos kémhatású, de a szervezetbe nagyjából lebomolva már erősen savas kémhatású méreganyagok keletkeznek -:
  1. egyrészt nyálka termelődik a bélfalon
  2. erősen savas végtermék keletkezik
  3. a tejben lévő kalcium - a savas közeg és a nyálka miatt nem tud felszívódni - azaz nem hasznosul
  4. a savas közeg miatt a szervezet lúgos anyagokat von ki, hogy a kémhatást semlegesítse, azaz elvonja a már beépült Kalciumot a csontokból.
  5. A végeredmény - csontritkulás.
És hasonló dolog zajlik le húsfogyasztás, főtt étel fogyasztása során is.
Ezért rendkívül fontos, hogy minél több frissen elkészített zöldséget és gyümölcsöt fogyasszunk.
(az anyag az Újpesti Egészségfesztiválon elhangzottakból került összeállításra.)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése